4 mei 2023

De Nationale Dodenherdenking, of Dodenherdenking vindt jaarlijks in Nederland plaats op 4 mei, met onder andere twee minuten stilte om 20.00 uur. De landelijke herdenking is op de Dam in Amsterdam en wordt in de huidige vorm sinds 1988 georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei. Honderden andere comités organiseren tegelijkertijd plaatselijke herdenkingen.

Jaarlijks wordt ook op meerdere plekken binnen de gemeente Deventer stil gestaan bij de prijs en waarde van vrijheid. Uiteindelijk komen deze samen op het Grote Kerkhof voor de centrale herdenking in Deventer

Klik HIER voor het complete herdenkingsprogramma in Deventer

Op 4 mei hangen in Nederland de vlaggen halfstok als teken van eerbied en respect voor de oorlogsslachtoffers. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei roept alle inwoners op om op 4 mei de gehele dag de vlag halfstok te hangen (van zonsopgang tot zonsondergang). De vlag die gebruikt wordt, is de Nederlandse driekleur zonder wimpel.

Gepubliceerd op: 04-05-2023

Aantal keer bekeken: 54

Mogelijk ben je ook geïnteresseerd in: